קצת עלינו ...

את חברת מיינדפולנס בארגונים Lead Inside הקים Yossi Ben Asher במטרה להוביל אנשים להיות במיטבם, במפגש עם עצמם, עם אחרים ועם העולם,
לסייע בשיתוף הפעולה בין העובדים, בין הצוותים ובין העובדים והמנהלים
לתמוך בחיבור של העובדים לליבת הארגון ולמטרות שהארגון הציב לעצמו.

המנהלים והעובדים בארגון צריכים ללמוד כל הזמן דברים חדשים: תוכנות, פלטפורמות חדשות, פרויקטים חדשים אליהם הם מצוותים, הם צריכים ללמוד להיות בקשר במהירות עם אנשים חדשים וללמוד תהליכי עבודה חדשים. סדנאות מיינדפולנס בארגונים מסייעות בהתמודדות עם אתגרים אלה.

יוסי בן אשר

נטע

נטע לב ארי

ד"ר אורית שלוינסקי

ד"ר אורית שלוינסקי

התקשורת היא כל כך מרכזית כולם צריכים לדבר בשפה משותפת – מה שגורם להרבה זמן שמושקע בפגישות וישיבות, זה יוצר את המצב של אין זמן שאנו צריכים לעשות יותר דברים בפחות זמן וכתוצאה מזה המנהלים והעובדים מותשים ומתוסכלים מהלחץ והעומס שהם נמצאים בו.

במגוון הסדנאות לארגונים שאנו מקיימים, המנהלים והעובדים מגלים דרכים חדשות לשפר את המיקוד שלהם, לקבל בוסטים של מוטיבציה, לקבל ביטחון בעצמם ובמה שהם עושים, להתמודד טוב יותר עם קונפליקטים, לקבל החלטות טובות יותר, לנהל ולהתנהל טוב יותר ובעצם להגדיל (בעינם, ובעיני אחרים) את הערך שהם מביאים לעולם .

וכמו שאמר אחד מהמנהלים בחברת intel :תודה רבה על הסדנה המעניינת היה מרחיב אופקים ומעורר השראה! אנסה להכניס זאת בכל ישיבת קבוצה..

הצוות המקצועי שלנו מומחה בשילוב מיינדפולנס בארגונים ואינטליגנציה רגשית בהכשרות מנהלים.

המנהלים יוצאים מההכשרות כשהם יודעים לנהל את העומס שלהם בצורה טובה יותר, וכתוצאה לתפקד טוב יותר, גם במשך היום בעבודה, וגם כשהם חוזרים הביתה למשפחה.

אנחנו ב-Lead Inside מציעים סדנאות והרצאות לארגון אותן מנהלים, עובדים וצוותים יכולים ליישם מדי יום

מגוון ההכשרות ב- Lead Inside מתמקדות בשלושה מישורים במקביל:

איכות חיים – ניהול פנימי וחוסן נפשי – אנו חייבים בתקופה אינטנסיבית מאוד בעוד שהיכולת של תשומת הלב שלנו היא מוגבלת. התוצאה של זה שאין לנו הזדמנויות להיות נוכחים בצורה מלאה וכתוצאה מכך להביא את היכולות שלנו לידי ביטוי. ההדרכות בארגונים משפרות את יכולת העובד להתמודד עם מורכבות חיי היום יום.

קשרים – במחקר שנעשה בחברת גוגל נמצא שהמרכיב המשמעותי ביותר לעבודת צוות יעילה הוא ביטחון פסיכולוגי ההכשרות שלנו תורמות לתחושת הביטחון והחיבור של חברי הצוות ליעדי הארגון.

ביצועים – הכשרות מיינדפולנס בארגונים תורמות לשיפור בקבלת החלטות, התמודדות עם שינוי ארגוני, חדשנות וביישום של Agile

למה אנחנו?

אין שתי חברות שיש להן את אותה תרבות ארגונית או אותם אתגרים. לכן הדרכת העובדים היא תמיד בהתאמה אישית.

לרוב החברות בתחום המיינדפולנס יש היכרות והכשרה נמוכה מאוד בעולם העסקי. תכנון, ארגון והטמעה של כל סוג של הדרכה לא עובד בצורה של העתק הדבק, חשוב להכיר את הצרכים השונים שיש לכל ארגון ולהתאים לו את ההדרכה הרלוונטית.

ב-Lead Inside אנחנו "תופרים" את הדרכות מיינדפולנס בארגונים שלנו בהתאמה אישית, כך שיתאימו למטרות הרחבות יותר של הארגון ומתחברים היטב לצד התכניות שכבר קיימות.

אנחנו מסייעים לארגונים ליצור קשר טוב יותר בין עובדים לעצמם, לצוות שלהם ובין הצוותים למנהלים ולשפר את המחויבות של העובדים לחברה ואת הביצועים של העובדים, הצוותים, המנהלים והחברה עצמה.

בהכשרות שלנו אנחנו נותנים לארגון כלים להמשיך וליישם את הלמידה גם לאחר סיום ההדרכות, אנו מציידים את הארגון בתכנית עבודה אימפלמנטציה והערכה וכיצד להמשיך וליישם מיינדפולנס בארגון גם בהמשך.

בהכשרות שלנו אנו נותנים מענה לבעיות אלה באמצעות:

אינטליגנציה רגשית

מחקרים במקומות עבודה מוכיחים שמיומנויות רגשיות מגדילות ביצועים, אפקטיביות ואיכות חיים

מיינדפולנס בארגונים

מחקרים מראים שתרגול מיינדפולנס (מודעות קשובה) עוזר בהפחתת מתחים ועומס רגשי

כלים מתחום מדעי המוח

מחקרים מראים שהדרך שאנו מכוונים את תשומת הלב שלנו, קובעת את ההרגלים המנטליים שאנו יוצרים, את הרגשות שאנו מפתחים ואת התוצאות שאנו חווים

Yossi Ben Asher - מייסד Lead Inside

הי, אני יוסי בן אשר, מייסד Lead Inside
חוקר, מרצה ומנחה סדנאות בתחום מיינדפולנס בארגונים מבוסס אינטליגנציה רגשית למקומות עבודה.
במשך עשרות שנים עבדתי בתפקידי ניהול בכירים בחברות תקשורת ובסטארטאפ בתחום של הנדסת תעשיה וניהול ומערכות מידע, ובתחום החינוך כחבר הנהלה במכללת סמינר הקיבוצים וכמנהל באוניברסיטה הפתוחה ועוד..

במשך שנים הייתי מתוסכל מלראות עובדים לא מאושרים. שרק באו לעבוד או (יותר גרוע) להחתים כרטיס. עובדים שלא הצליחו לחבר את הערכים האישיים שלהם ליעדים ולחזון של החברה
מחוסר המיקוד של מנהלים והתקיעות על דברים לא מהותיים שמבזבזים משאבים יקרים לחברה ולעובד.

הבנתי, שכל אחת ואחד מאתנו הגיע לעולם כדי לעשות את הדרך המיוחדת שלה /ו, אבל אנחנו מאבדים את זה כשאנחנו הופכים להיות חלק מסרט נע, ואנחנו חיים בלי לממש את עצמנו.

רציתי שהצוותים יעבדו טוב יותר, שיעבדו לפי היעדים שהוגדרו לחברה, רציתי שהעובדים והמנהלים יהיו עצמאיים ויביאו את עצמם לידי ביטוי ורציתי שתהיה שקיפות וכנות, שיהיה קשר טוב בין העובדים.

מצאתי את הדרכים לפתח את היכולות המנטליות, להיות כאן ועכשיו – היום קוראים לזה מיינדפולנס בארגונים.

למדתי המון שיטות, גישות והבטחות כאלה ואחרות, אבל מה שאני באמת מציע זה אותי, אני לא רוצה לספר לכם על שיטה כזו או אחרת, לכל אחד נכון משהו אחר.
אני יודע לזהות, לראות מה אתם צריכים, לתת לכם את כל מה שאני יכול במרחב שניצור וביציאה ממנו.

כחבר הנהלה בסמינר הקיבוצים הקמתי וניהלתי את המרכז למיינדפולנס בחינוך במכללה, מתוך רצון להנחיל את הפרקטיקות המנטליות שכל כך חסרות בעולם המערבי, כבר בשלב החינוך.

בין היתר, גם הוכשרתי בתכנית היוקרתית למנהיגות מודעת, שפותחה ונבדקה במעבדות גוגל, מיינדפולנס למנהלים (מודעות קשובה) מבוסס אינטליגנציה רגשית למנהיגים ומנהלים לשיפור כושר ההתמקדות, האמפתיה והחוסן הנפשי במטרה להוביל את הארגון למצוינות.

לי זה עשה הרבה סדר והגיון ובעיקר נתן לי את הכלים הנכונים להנחיל את המיינדפולנס למנהלים ולעולם העסקי שממנו הגעתי.

הבנתי, שברגע שמאפשרים לאנשים לעצור ולנשום רגע בתוך המרוץ הזה, זה מאפשר להם להתחבר למי שהם, לזהות מה הם רוצים, מה מניע אותם ומה הם אוהבים. ברגע שנוצר חיבור טוב יותר בינם לבין עצמם, הם יוצרים מערכות יחסים טובות יותר בינם לבין הסביבה שלהם.

בסדנאות מיינדפולנס בארגונים ואינטליגנציה רגשית שאני מעביר בארגונים וחברות טכנולוגיות, מוסדות חינוך ורפואה אני רואה את הקסם הזה מתרחש ממש מול העיניים שלי.

אנשים שנכנסו לסדנה מותשים ומתוסכלים מהלחץ והעומס שהם נמצאים בו, ויוצאים ממנה כשהם יודעים לנהל את העומס שלהם בצורה טובה יותר, וכתוצאה לתפקד טוב יותר, גם במשך היום בעבודה, וגם כשהם חוזרים הביתה למשפחה.

הם מגלים דרכים חדשות לשפר את המיקוד שלהם, לקבל בוסטים של מוטיבציה, לקבל ביטחון בעצמם ובמה שהם עושים, להתמודד טוב יותר עם קונפליקטים, לקבל החלטות טובות יותר ובעצם להגדיל (בעינם, ובעיני אחרים) את הערך שהם מביאים לעולם.

השליחות שלי היא להכניס את הידע הזה כחלק מהערכים של כל ארגון וחברה ולהפוך את העולם האישי (ומקום העבודה) של כל אחד ואחת מאיתנו ליותר טוב.

אני מזמין אתכם ליצור קשר ולעזור לעובדים ולמנהלים שלכם להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם.

ליצירת קשר - התקשרו, שלחו מייל, או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם