בין מוטיבציה לשחיקה: התמודדות עם לחץ באמצעות למידה חברתית רגשית (SEL)

יוסי בן אשר שייסד את המרכז לפדגוגיה מתבוננת ומיינדפולנס בחינוך ומכיר את אתגרי מערכת החינוך מכל כיוון מעביר הרצאה מרתקת / סדנה בחינוך. הלחצים היום-יומיים הממושכים המופעלים עלינו, החיים המקצועיים והאישיים המאופיינים באי יציבות, חוסר וודאות, מורכבות וריבוי משימות מביאים אותנו לשחיקה המוגדרת כ"התרחקות פסיכולוגית מהעבודה, כתגובה ללחץ יתר או לחוסר סיפוק בעבודה". השחיקה מתייחסת לשינויים במוטיבציה – לאובדן ההתלהבות, התרגשות, ושל תחושת השליחות בעבודה, מה שגורם לנו לתחושה של ליאות גופנית, רגשית ונפשית, ועמדות שליליות של האדם כלפי עצמו ועבודתו.

מטרת הסדנה היא לתת מענה לתופעת השחיקה ולתת למשתתפים כלים יישומיים התורמים להעלאה במוטיבציה ולהפחתה בשחיקה באמצעות למידה חברתית רגשית.

• נתנסה בדרכים לפיתוח מודעות עצמית המהווה את הבסיס לפיתוח מוטיבציה כדי להתמודד עם עומס רגשי וריבוי משימות.
• הכרות עם הגורמים לשחיקה נפשית בעבודה ובחיים האישיים. סימנים לתופעת השחיקה השפעת טכנולוגיה ומסכים על הלחץ בעבודה ובחיים האישיים
• נתנסה בפיתוח של חוסן רגשי: בלאמן את עצמינו להתגבר על המכשולים המגיעים לאורך הדרך, ע"י פיתוח רוגע פנימי באמצעות תרגולים שונים וע"י שאנו מודעים לדרך בה אנו מסבירים לעצמינו אי הצלחה והצלחה.
• נערוך התאמה בין העבודה לערכים שלנו. כשיש התאמה בין העבודה לערכים נוצרת משמעות/מטרה (מרטין זליגמן).
• בצורה לא מודעת המוח שלנו מוציא לפועל מבני התנהגות המבוססים על ניסיון העבר. במילים אחרות אנו מספרים לעצמינו סיפורים על איך החיים שלנו יהיו ופועלים בצורה זו. נתנסה בדרכים לשנות את הסיפור שהתודעה שלנו יוצרת.

התוצר המצופה: שיפור במוטיבציה, הפחתה בשחיקה והתמודדות טובה יותר עם לחץ

צוות מנצח

רוצים לקבל מידע נוסף?

השאירו לי פנייה ואחזור אליכם בהקדם!

עוד סדנאות והרצאות בחינוך